wtorek, 27 września 2011

Światło..

  Za co lubię jesień?....takie pytanie wczoraj zadała ika ..myślę,że w dużym stopniu za światło świec,lampek,których u mnie akuratnie w mnogościach:))
    Myślę,że nie trzeba was przekonywać ,iż motyw różany jest bardzo kobiecy i pasuje do wszystkiego..już kiedyś ten woreczek pokazywałam:))
 A gdyby te dwie miłości połączyć? Róże i lampkę...
 Mi się ten pomysł bardzo spodobał:)) Tę lampkę zrobiły moje przyjaciółki ze Sweet Home .Właśnie obchodzą pierwszą rocznicę pracowni i bloga Lawendowy Sen.Oczywiście lampka jest do zdobycia w candy.... Jeśli macie na nią ochotę.. to zapisujcie się...wystarczy kliknąć na zdjęcie w bocznym pasku lub TUTAJ:))
 Sama jestem pozytywnie zakręcona pomysłami dziewczyn ,jeśli chodzi o lampy..Dzięki ich pomocy sama także postanowiłam coś wydłubać w tym temacie....ale jeszcze jest nieskończona...no i z  " elektryką " muszę do nich pobiec:)
  
.................****..............
Tak jak pisałam wcześnie pokażę tutka jak drukować na tkaninie. Co prawda nie wiem co mogłabym wnieść nowego do tematu,gdyż wiele dziewczyn o tym już pisało. Może jednak są wśród was takie,które tego jeszcze nie widziały?
Ja mam osobny folder,w których zbieram sobie wszystkie grafiki,które wpadną mi w oko.
 
Jak już wybierzemy tę ,którą chcemy drukować...przygotowujemy sobie materiał. Z doświadczenia powiem,że nie może być zbyt gruby.Po dokładnym wyprasowaniu przycinamy go o kilka milimetrów mniej,niż rozmiar A4
Węższe boki przyklejamy taśmą malarską
 
Ale w taki sposób,-jak widać niżej,aby taśma zachodziła na spodnią stronę kartki.Nadmiar taśmy z boku obcinamy.
 a tak powinna wyglądać kartka z przyklejonym materiałem z obu stron
Po taśmie jeszcze dodatkowo dobrze jest :przejechać: paznokciem lub linijką...aby to miejsce było płaskie:)No i już tylko kwestia samego drukowania
 Moja drukarka jest atramentowa..
Taki materiał trzeba zabezpieczyć..ale tylko wtedy,gdy będzie potem prany
Jednak,kiedy robimy serduszka ,zawieszki.....taka potrzeba nie istnieje:)
A tak wygląda gotowy wydruk:(akuratnie na 2 zawieszki)
Jednak ,gdy chcemy coś mieć wydrukowane na dużej płaszczyźnie,pomocny może być papier transferowy.
Trzeba tylko koniecznie pamiętać o odbiciu lustrzanym!!!!
Tak to powinno wyglądać -płótno i papier transferowy:)
Gdyby były jakieś pytania to postaram się pomóc.
Wczoraj tyrałam trochę w ogródku.Zawsze staram się jak najwięcej zrobić jesienią,aby wiosnę mieć wolniejszą. Zobaczcie co znalazłam!
Kwitnącą truskawkę:))))..czyli co?Wiosna!!!
A na koniec zdjęcie Burego,który lubi spać w koszach z obrusami....a ja mam wtedy dodatkowe pranie,na jasnych obiciach krzeseł....a wczoraj...pamiętacie moją skrzyneczkę tarasową??..ostatnio służy mi do przechowywania wydruków właśnie....
  
I tym miłym akcentem.....:))
I zapraszam jeszcze raz do  dziewczyn na Candy:)))