czwartek, 11 października 2012

Bosch(ki) w sypialni:)))

  Mój mąż wyjechał na szkolenie ..bliziutko...ale ma tam noclegi,jest zresztą przeziębiony...także  chata wolna:)))
Pierwszy plan był taki,że zrobię szybko sypialnie na szaro..z babciowymi elementami...czyli szydełkowe narzuty,lniane białe rolety..i takie tam....ale jakoś po raz kolejny skończyło się na planowaniu:)))....co się odwlecze to nie uciecze:)))
Postanowiłam więc zaprosić do sypialni Bosch(kiego)...

 
Przy okazji umyłam okna,wyszorowałam lustra w szafie(prawie 10m2)....a tego szczerze nie lubię...brrr.
Mój mąż jest alergikiem,dlatego zlikwidowaliśmy wykładzinę dywanową i wycyklinowaliśmy stare poniemieckie deski:))) 
Czy wiecie,że w naszych mieszkaniach jest średnio 5 razy więcej kurzu niż na wolnym powietrzu!! Wiadomo w nim roztocza,a te akuratnie są bardzo często przyczyną alergii.
Ale ,żeby jednak było miło bosym stopom są tu dwa małe dywaniki...
Także wydawałoby się ,że odkurzania nie za wiele:) 
Jednak chodniczki maja długi włos i muszę przyznać ,że moc silnika (2500W) tego małego odkurzacza bardzo dobrze im zrobiła. 
Nastawiłam właśnie na największe ssanie,użyłam wąskiej ssawki.-a zmiana jest o wiele łatwiejsza dzięki temu,że zawsze są w schowku"pod ręką"

...i zobaczcie.....na dobrą sprawę mogłabym prawie,że go odkurzaczem przenieść w dowolne miejsce...hihihi..
Przy tego typu dywanach ,wykładzinach ta końcówka i ta moc to idealny duet:)
Poza tym wybierając odpowiednia moc...a zakres 2500-300W- mogłam dobrze odkurzyć firany-nie bojąc się ,że wyrwie mi je z karnisza. Wciągnąć nawet minimalne kocie włoski lub inne paprochy z narzuty....a na koniec odkurzyć porządnie schody nie pomijając najmniejszych zakamarków..
 Dodatkowym plusem tych odkurzaczy jest zastosowanie systemu filtracji Air Clean HEPA. Jego budowa sprawia, że filtr zatrzymuje nawet najmniejsze zanieczyszczenia np. drobnoustroje i substancje smoliste. Bosch(ki) zatrzymuje 99,97% zanieczyszczeń, co jest szczególnie istotne dla takich osób jak mój mężuś:))
Sypialnia czyściutka,odkurzona...mam nadzieje na same przyjemne sny:))
Dostałam pytanie w sprawie worków do niego.W zestawie jest jeden jednorazowego użytku-i to dla mnie jest minus...szkoda,że nie dołączają choć 1,2 zapasowych.Ale nie ma najmniejszego problemu z ich kupnem....ja jednak na pewno skorzystam z innej opcji- worka tekstylnego wielokrotnego użytku z zamknięciem rzepowym. Model: BBZ10TFG.
A hałas?Przy najmniejszej mocy...prawie go nie słychać....a przy mocy 2500W? -78 dB.
Czy jestem zadowolona z tego odkurzacza? biorąc wszystkie za i przeciw...cieszę się z mojego Bosch(kiego) pomocnika:))